Рейтинг найкасовіших фільмів за всю історію кіно

Кінематограф – це світ не тільки яскравого художнього кіно, а середовище колосальних бюджетів, які знадобилися на реалізацію та втілення режисерського задуму. Прибуток який приносить кінострічка складається не тільки з касових зборів та показу в кінотеатрах, це складний фінансовий та творчий процес, що містить також рекламу та продаж прав.

Хоча саме касові збори відіграють досить важливу роль в визначенні успіху картини, це є історичним фактором, адже раніше продаж прав не був настільки популярним.

Сьогодні ми розглянемо рейтинг найкасовіших фільмів за всю історію кіно та розповімо, що саме в них такого особливого.

«Месники. Фінал» — $2 797 800 564

Американський супергеройський фільм, заснований на коміксах видавництва Marvel Comics, про команду супергероїв Месників, спродюсований Marvel Studios. Цей фільм по праву можна назвати лідером кінопрокату, адже в кінотеатрах проєкт зібрав майже 2,8 млрд доларів та змістив на другу позицію кінострічку  «Аватар» Джеймса Кемерона, що майже 10 років була лідером найкасовіших фільмів. «Фінал» є завершальною частиною багаторічної серії фільмів про Месників та завершує їх спільну історію. На що ви здатні, аби повернути близьких людей? З цією метою команда супергероїв об’єднується, щоб назавжди перемогти Таноса! Тільки за перший тиждень прокату фільм зібрав майже 1,2 мільярда доларів. Картина отримала безліч премій та нагород, що підтверджує дійсно якісну роботу режисерів, акторів та операторів.

«Аватар» — $2 789 700 000

Кіно яке свого часу дійсно стало проривом, та залишалося незмінним лідером кінопрокату багато років. Звичайно, мова йде про дивовижну картину Джеймса Кемерона «Аватар». В основі сюжету лежить надзвичайний світ на планеті Пандора з її унікальними жителями, традиціями та культурою. Спецефекти та використання нових на той час 3D технологій у кіномистецтві вражають, переносячи глядача у світ дійсно реалістичної анімації. Стрічка стала лідером багатьох нагород, серед яких успішні номінації «Золотий глобус», та відзначилася навіть трьома статуетками «Оскар». Фільм і досі вважається найкращим в жанрі фантастики, адже за своєю унікальністю є цікавим та дивовижним.

«Титанік» — $2 187 463 944

Дійсно легендарний фільм, який вийшов у прокат ще в далекому 1997 році. Друга кінострічка режисера Джеймса Кемерона в нашому рейтингу, який увійшов до списку найкасовіших. В основі сюжету лежить дивовижна історія кохання двох молодих людей, яка супроводжується емоційним забарвленням та естетикою того часу. Цей кіношедевр є елементом уподобання багатьох шанувальників по всьому світі. Він вважається найкращою роботою режисера. Фільм отримав безліч нагород, серед яких – 12 премій «Оскар» та багато інших.

«Зоряні війни: Пробудження сили» — $2 068 223 624

Давним-давно… В далекій галактиці… Вийшов фільм, який зібрав понад 2 млрд доларів у своєму прокаті. Річ йде звичайно про сьомий епізод фантастичного фільму «Зоряні війни». Події фільму відбувається через 30 років після перемоги над темною імперією. Але, на жаль, галактика знову в небезпеці – і темна сторона сили хоче повернути свою владу. Утворений рух опору буде намагатися протидіяти темному володарю. Цей фільм змусив знову поринути своїх шанувальників у дивовижний світ Зоряних війн та продемонстрував сучасні графічні технології в поєднанні з небанальним зворушливим сюжетом.

«Месники: Війна нескінченності» —  $2,048,359,754

Месники розпалися, світ змінився, але з космосу прибуває нова загроза. Шалений титан Танос, який має на меті знищення половини всесвіту задля утримання рівноваги. Хто протистоїть суперлиходію, який знищує планети лише одним клацанням пальців? «Месники: Війна нескінченності» є продовженням фільмів Marvel «Месники» та «Ера Альтрона». Цей фільм є дійсно дивовижною кінокартиною, який вражає своїми спецефектами та унікальним фантастичним сюжетом. Кінострічка має у своєму списку велику кількість нагород, але найголовніше – безліч шанувальників по всьому світі.

Варто також згадати «Світ юрського періоду», який зібрав понад півтора мільярда доларів, і «Холодне серце II», що відстав на кілька десятків мільйонів.

Ростислав Балута