Книги завжди вважалися джерелом знань та важливим джерелом саморозвитку. Але чи дійсно ефективність книг така дієва? Та як саме книги допомагають нам реалізувати себе в житті? Саме на ці важливі питання ми будемо намагатися відповісти сьогодні.
Завдяки книзі людина пізнає світ, саму себе. Знайомиться з тими, кого немає в живих ось уже кілька століть, набуває корисний досвід і навички. Персонаж з книги ніколи не зрадить і нікуди не піде, він залишається з нами протягом усього життя. Задоволення, отримане від читання улюбленого роману, повісті та оповідання ні з чим не порівняти. Жоден навіть найцікавіший фільм не можна порівняти з прочитаною книгою, і проблема не у відсутності фантазії та не в здатності зрозуміти ідею режисера чи гру акторів. Річ у тому, що у кожної людини своє бачення того, як необхідно втілити авторський текст, в голові у кожного читача свій власний неповторний світ, заглянути в який нікому не дано. Той, хто придумав довіряти пергаменту свої найпотаємніші думки й фантазії, зробив людству безцінний подарунок.
Ще з малечку ми вчимося читати буквар, після цього в школі переходимо на навчальну літературу, далі зі студентським життям використовуємо кваліфікаційні до нашого профілю книжки. З дорослим життям ми все менше і менше перестаємо приділяти увагу книгам, хоча необхідність в читанні з роками життя лише зростає. Досить багато відомих і успішних людей стверджують, що знання, які допомогли їм досягти вершини успіху, містились саме в книгах, які вони читали впродовж усього життя.

Уявімо собі ситуацію, коли людина опиняється в складній життєвій ситуації та знаходиться за межею бідності. У неї немає ні кола знайомих, ні родичів, які б змогли їй допомогти фінансово або ж хоча б корисною порадою. Що робити людині в ситуації розпачу та зневіри? Звичайно щось змінювати у своєму житті! Але зміни неможливі без знань, які потрібно весь час отримувати та аналізувати, саме тут на допомогу приходить книга. Книга насичує ваш мозок корисною інформацією, важливими життєвими порадами та принципами. Розпач перетворюється в ідеї, зневіра – в мету та наполегливість. У цьому прикладі книга виступає не тільки як джерело інформації, а як цільовий ресурс світосприйняття особистості.

Відомий мільярдер зі списку Forbes Джефф Безос наголошує, що основна задача особистості з її приходом у цей світ – це розвиватися, адже саме розвиток відрізняє розумну людину від тварини. Реалізація особистості в розумінні філантропа – це непереривне збагачення корисними інформаційними ресурсами. Саме тут на згадку приходить вислів Вінстона Черчилля: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Це дійсно так, адже знаходячись в середовищі, що постійно змінюється, дуже важливо не тільки зберегти здоровий глузд, а й представити себе світові, принести користь і найголовніше – не прожити життя даремно.

Реалізація особистості відбувається з моменту народження та впродовж усього життя, тому важливо не тільки підтримувати, а й активно розвивати світосприйняття та інформаційну базу. Реалізувати себе в житті звичайно можливо і без книг, але важливість використання саме цього інформаційного ресурсу дуже ефективна, адже за допомогою книг можна не тільки отримувати нові знання, а й збагачувати та поповнювати старі.
Таким чином, можна впевнено сказати, що реалізація в житті неможлива без розвитку особистості, а роль книги в житті людини значно більша, ніж кількість стереотипів про неї.
Ростислав Балута