Україна через мистецтво. Тетяна Муіно

Цикл матеріалів про митців , завдяки яким відома Україна

Таня Муіно – українська кліпмейкерка, дизайнерка, стилістка, фотографиня і режисерка. Відома своєю роботою над кліпами популярних виконавців: MONATIK, Elton John , Harry Styles, Post Malone, The Weeknd, Cardi B, Lil Nas X, NK), Мішель Андраде. Жінка є однією з найвідоміших українських режисерів, якій вдалося продемонструвати свій талант не лише у нашій країні, а й на Заході.

Окрім українського коріння, Таня Муіньо має і кубинське. Відомо, що мама режисерки родом із Одеси, а її тато, Роберт Муіньо народився на Кубі. У 1980-і роки він приїхав до Одеси по обміну і залишився в Україні. За словами дівчини, вона до шести років жила в Гавані і там дізналася, що таке велика кубинська родина. Має трьох братів і сестру. Таня намагається не фігурувати у пресі і не часто афішує якісь подробиці особистого життя. Таня пробувала себе у дизайні, фотографії та здобула дві освіти – світова економіка та програмування. Як дипломну роботу вона представила сайт для свого ж бренду одягу Jealousy, який створила в 2012 році.

Свій творчий шлях Муіньо розпочала із співпраці з відомим українським артистом MONATIK. Повітря, динаміка, контраст кольорів у кліпах “Кружить” та “Вихідний” – це заслуга неординарного бачення режисера.

2019 року обдарований кліпмейкерка зняла відео для популярної співачки Кеті Перрі. Побачивши, наскільки популярною стала ця робота, багато зірок почали запрошувати Таню знімати відеоролики на їхні пісні.

Сама дівчина вважає себе “мультітаскером”, адже може концентрувати свою увагу на різних мистецьких сферах. Окрім зйомок кліпів, вона професійно займається фотографією і навіть заснувала власний бренд одягу

Кліпи Тані збирають десятки мільйонів переглядів у YouTube. Рекордсменом серед переглядів є кліп на пісню «Троль» («Время и Стекло»), який менше ніж за півроку перетнув позначку в 100 мільйонів переглядів. Також позначку у 100 мільйонів переглядів перетнув кліп на пісню Монатіка — «Кружит» (це дебютна спільні робота співака та Тані Муіньо).

авторка Анастасія Рисєва