Шахраї сьогодення, як їх розпізнати

Люди навчилися заробляти гроші вже дуже давно. Одні працюють на полі, а інші в магазині, хтось заробляє виховуючи дітей. Але існують люди, які не вміють заробляти власною працею, тому роблять все можливе для того, щоб нажитися на інших людях. Сьогодні ми дізнаємося про шахраїв, і як захистити себе від їх афер.

Ми живемо в еру ХХІ століття, в еру інтернету. Інтернет має багато функцій, завдяки ньому можна навчатися, відпочивати, спілкуватися, купавати, а також заробляти гроші – гарне місце. Але, інтернет має і темну сторону – це шахраї. Проявляти вони себе можуть будь-як, «продавати», «шантажувати», «погрожувати», і ціль одна – ваші гроші.

Хочеться розпочати з так би мовити «продавців». Людина, або група людей створюють акаунт у соціальній мережі, і починають рекламувати дешеві речі. Люди це бачать, і починають замовляти. Що ж роблять шахраї? Просять повну передоплату, і обіцяють все на найвищому рівні. Ви сплачуєте, відправляєте квитанцію, а потім… вас блокують, і гроші ви вже не повернете. В мене є знайомий, який потрапив у схожу ситуацію, він із-за любки поділився своєю історією:

«Було це 3 роки тому, я хотів зробити приємно своїй мамі, і подарувати фітнес – браслет. В магазині було ціни від 500 гривень, це було занадто дорого, тому я вирішив пошукати товар в інтернеті. Через декілька днів знайшов інтернет – магазин в інстаграмі, і там був той фітнес – браслет, за нього хотіли 200 гривень. Я нічого не думав, відразу написав, і вже через 10 хвилин оформив заказ. Передоплату ніхто не просив, тому я був впевнений, що це не афера. Через декілька днів прийшов заказ, я перевірив його на пошті, начебто працює. Приніс додому і подарував мамі, але, телефон не міг знайти браслет… Ми робили все можливе, щоб налаштувати браслет, але тільки налаштували час. Я вирішив написати, і запитати: «Чому не працює браслет?». Відповідь я не отримав, мене заблокували, і я відразу зрозумів, мама без фітнес – браслету, а я без грошей» .

Другі із найнебезпечніших шахраїв в інтернеті – це ті, хто пропонує “роботу”. Суть їх роботи полягає в тому: розмістити об’яву в інтернеті, що потрібна людина, яка готова працювати віддалено. Побачивши об’яву, що можна заробляти гроші не виходячи із дому, без досвіду роботи, і гідна заробітна плата, людина починає цікавитися, і виходити на зв’язок із «працедавцем». Розпочинається діалог, нас із-за любки вводять в курс діла, а потім просять зробити грошовий внесок, обґрунтувавши це такими словами: «Ви робите внесок, і ми скидаємо вам всі необхідні інструменти для роботи. Це робиться за для того, щоб ми були впевнені у тому, що ви будете гідно виконувати завдання. Якщо вам не сподобається робота, то гроші будуть повернені.» Ну, як тут відмовити, це точно не можуть бути шахраї, і ти впевнено переводиш гроші на картку «працедавця». Він надсилає інструменти, і каже, що треба подивитися відео, щоб легко було працювати. Відкриваєш відео, а потім сайт, і бачиш, що сайти різні. Починаєш писати, а тебе  ігнорують, а згодом  блокують… Нажаль, в такій ситуації опинився і я:

«Відбулося це декілька тижнів тому. Я намагався знайти віддалену роботу, щоб було зручно працювати та навчатися. І тут на мої очі потрапив сайт, що пропонував вакансію «перекладач текстів». Мені сподобалося, що заробітна плата більше 10000 тисяч гривень, а перекладати можна за допомогою інтернету. Я відразу написав, і запропонував свою кандидатуру. Відповідь прийшла доволі швидко. Мене ознайомили із принципом роботи, і попросили надіслати 200 гривень, щоб переконатися, що я буду чесно працювати, і пообіцяли, якщо мені не сподобається робота, гроші будуть повернені . Я загорівся цією працею, і відразу надіслав гроші. «Працедавець» відразу надіслав мені інструменти, посилання на ознайомлювальне відео, і посилання на сайт. Подивившись відео, я відразу перейшов на сайт, і тут я сильно здивувався: на відео сайт один, а в посиланні зовсім інший сайт. Перше, що прийшло мені в голову – написати тій людині, але вона мені навіть не відповіла, я чекав день, два, а потім мене заблокували… Було дуже прикро розуміти, що більше я не побачу ті гроші, на які міг харчуватися 2 дні».

Третя група шахраїв дуже небезпечна, особливо для школярок. Люди, які безжалісні, їм все одно на почуття, головне – це ваші гроші. Робота їх полягає у тому: познайомитися з дівчиною, і запудрити їй мозок, сказавши: «Я куплю тобі новий телефон, путівку до Туреччини», і звісно молоді дівчата ведуться на це,  нажаль відправляють свої фотографії, а потім їх починають шантажувати: «Надсилай гроші, або твої фотографії побачать всі твої знайомі». Страх і сором змушують це зробити.

Найнебезпечніші шахраї – це ті, хто намагаються зняти гроші з твоє картки. Я думаю, що кожному приходили повідомлення на телефон «Ваша картка буде заблокована, зверніться за номером…»,  деякі дійсно в це вірять, починають телефонувати, і тут розпочинається такий діалог:”- Добрий день, мені прийшло повідомлення, що картка буде заблокована протягом декількох днів. – Так, можна будь ласка номер вашої картки? Так, дійсно, картку буде заблоковано протягом 3 днів, я можу допомогти Вам, продиктуйте 3 цифри позаду вашої картки, і суму, яка знаходиться на вашому балансі». Людина каже дані, і тут їй кажуть «Ми через декілька хвилин зателефонуємо», що потім? Гроші зникають з вашої картки, а номер блокують. Повернути свої гроші майже неможливо.

Нажаль, шахраїв багато, тому треба знати, як себе захистити:

  1. На всі свої соціальні мережі краще використовувати складні, або подвійні паролі.
  2. Нікому не кажіть свої особистих даних.
  3. Завантажте на телефон застосунок, який показує, хто телефонує
  4. Змінюйте паролі кожні 2-3 місяці.
  5. Не відповідайте на сповіщення незнайомим людям.
  6. Якщо замовляєте щось в інтернеті, обов’язково читайте відгуки.
  7. Не робіть передплату.
  8. Не переходьте на сумнівні посилання.

використані джерела інформації та фото:

УНІАН times.zt.ua www.ema.com.ua

підготував: Ліфінцев Артем