Антична кладка і сучасний монументалізм – як виглядає круглий дім у Запоріжжі сьогодні?

фото

Круглий будинок у Запоріжжі – унікальна пам’ятка архітектури, яка вирізняється яскравою круглою формою. Побудований на початку 20 ст. План будівлі створив відомий архітектор Георгій Лавров, відомий своїм конструктивізмом і новаторським підходом до архітектурного проєктування. Круглий будинок має бетонний фасад, який розташований на напівциліндричній основі, створюючи виразний і привабливий силует.

Висота споруди становить 30 метрів, а діаметр – 23 метри. Він прикрашений ошатними деталями, зокрема декоративними колонами, які додають йому шарму та елегантності. Своїм зовнішнім виглядом будинок посилається до відомого ДніпроГЕСу, що також знаходиться у місті. Колони гарно вплітаються в основну структуру будинку і показують імперіалістські нахили, які стали популярні в СРСР на початку 1930-х років. Якщо подивитися на конструкцію в цілому вона сильно віддає античним стилем, яким певно захоплювались будівельники і головний архітектор.

Попри історичне значення та архітектурну красу, Круглий будинок прийшов у занепад у другій половині 20 століття. Раніше, споруда претендувала на найбільшу будівлю у місці. За задумом архітектора, споруда мала стати житлом для елітних інженерів і партійних діячів. Теперішня “модернізація” споруди у вигляді пластикових елементів сильно спотворює колишню велич будівлі. Якщо раніше елементи доповнювали один одного, то тепер будинок навряд можна назвати цілісним.

Сьогодні Круглий будинок приваблює відвідувачів з усього світу, які приїжджають, щоб помилуватися його унікальним дизайном. Цей дизайн можна узагальнити як радянський монументальний класицизм. Хоча деякі дослідники стверджують що будівля сміливо може претендувати на стиль артдеко. Загалом Круглий будинок є справжньою перлиною Запоріжжя, свідченням креативності та винахідливості архітекторів та будівельників, які його створювали. Його характерний дизайн і багата історія роблять його місцем, яке варто відвідати
всім, хто цікавиться архітектурою та історією.

Ілля Кучерявий

Джерела: depoЗапоріжжя