Музей “Фаетон”- єдиний повноцінний автомобільний музей в Україні.

фото:faeton.zp.ua

Історія музею починається з 2001 року. Тоді було придбано перший екземпляр для автомотоклубу “Фаетон”. 15 лютого 2008 року в Запоріжжі відкрилася невеличка виставка, де були представлені автомобілі з колекцій учасників автомотоклубу «Фаетон» імені Леоніда Хлевного. Побачивши зацікавленість містян, було вирішено проводити виїзні експозиції на свіжому повітрі у державні, міські свята або День автомобіліста.

6 грудня 2011 року відбулося офіційне відкриття музею «Фаетон» і відтоді почався його стрімкий розвиток. Було відкриту одну залу, де демонструвалась стаціонарна експозиція. Наразі музей налічує 6 залів, в яких представлена техніка різних габаритів- від велосипедів до бронетранспортерів, створена в різний період- починаючи від кінця30-х років ХХ ст.

Щоб ви нічого цікавого не залишили поза увагою, md-ukraine склали список із 10 експонатів музею ретро-автомобілів «Фаетон», які точно варто роздивитись ближче:

1. «Полуторка» ГАЗ-АА 1935 року виробництва – найстаріша вантажівка в Україні.

2. Бронеавтомобіль БА-67В часів Другої світової війни.

3. WillysMB і DodgeWC51 – машини, які поставлялися у СРСР зі США за ленд-лізом.

4. Культовий «Запорожець» – не забувайте, що ви у Запоріжжі, тому без цього авто – нікуди!

5. ChevroletDelray – розкішна машина, на тлі якої виходять «найдорожчі» фотографії.

6. «Махновська» тачанка.

7. Пожежна машина.

8. Олдскульні скутери.

9. Довоєнний Buick, чиї блискучі крила заворожують.

10. Ну і, звичайно ж, класика – «Побєда» і «Волга». І не забудьте дивитися не тільки на всі боки, а й інколи піднімати голову – під стелею музею «Фаетон» ви побачите величезний літак, від вигляду якого перехоплює подих.

Загалом станом на 2020 рік у музеї знаходилось більш ніж 250 одиниць діючої техніки. Деякі з цих експонатів справні й використовуються в різноманітних історичних реконструкціях та зйомках у кіно.


фото:faeton.zp.ua

Окрім цивільної та військової техніки тут також зберігається дуже багато антикварних речей, таких як медалі, номерні знаки, антикварна дитяча коляска, вимпели, прапори, фотографії, патенти, журнали, специфікації, похідний набір туриста, масляні лампи і, навіть, апарат Газованої води 1950-х – все те що так чи інакше пов’язано з автомобільною технікою давно минулих днів.

Наразі музей не тільки продовжує працювати, а й бере участь у змаганнях. Український екіпаж, взяв участь у міжнародному змаганні «Раллі Монте Карло Хісторікал 2023», та за тиждень проїхав майже 8 тисяч кілометрів на раритетному чорному «Запорожці» – одному з експонатів музею, про це повідомляють на сторінці у фейсбук. Під час змагань команда започаткувала марафон “Україна – це серце і центр Європи”. В рамках марафону автогонщики провезли країнами ЄС та Україною 3 прапори: України, Європейського Союзу та прапор 72 бригади “Чорних Запорожців”, бійці якої нині стоять на захисті країни. Ексклюзивний кубок цих змагань зберігатиметься в музеї “Фаетон”.

фото: сторінка у фейсбук “Фаетон”

У 2013 році «Фаетон» був внесений до Книги рекордів України як музей, де під одним дахом зібрано найбільшу кількість моторної техніки.

Джерела інформації: клуб Фаетон MD-Ukraine Travel guide Facebook

Ліза Міщенюк