Як живеться українським біженцям в Іспанії. Особистий досвід

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, багато людей вимушені були їхати до інших міст та країн, задля безпеки свого життя.

Я особисто, зараз знаходжуся в Іспанії, тому хочу розповісти про відношення іспанців до українських переселенців.

Я приїхала до Іспанії після 5 місяців початку повномасштабної війни. Довго не мала змоги прийти до тями, тому що все виявилося зовсім інакшим: люди, клімат, ритм життя, інша мова. Перші місяці в іншій країні проходили дуже важко, тому що хотілося постійно додому, до своїх друзів та родичів. Важчим за це бажання було опанування іспанської мови.

Іспанці емоційний народ, дуже швидко говорять, що зовсім нічого не зрозуміло, а ще гірше, коли вони дуже погано знають англійську мову. Я намагалася спілкуватися через перекладач, але інколи був не правильним переклад і доводилося соромитися, але саме через такі ситуації я знайомилася з новими людьми та почала спілкуватися. Вони мені давали поради куди можна влаштуватися безплатно на курси іспанської мови, де найбільше українців, де знаходяться українські магазини та багато іншого.

Чесно кажучи, іспанці не всі люб’язні та з бажанням допомогти. Не один раз були такі моменти, коли я зверталася за допомогою перекладача, щоб запитати консультанта в магазині, на що той просто відмахнувся і все. Також, був такий досвід, коли я сильно захворіла та викликала швидку, але там мені відмовили, тому що поважними причинами для виклику швидкої є: неповнолітні діти та люди похилого віку. А коли приходиш до лікарні особисто, то максимум чим зможуть допомогти, то це Ібупрофеном. В Іспанії усі хвороби лікуються Ібупрофеном та Анальгіном, інші препарати продаються в аптеках лише через рецепт від лікаря.

Іспанці дуже люблять запізнюватися, для них є нормою прийти на годину пізніше визначеного часу. Вони дуже спокійні, нікуди не поспішають. Наприклад, стоячи в магазині на касі вони не поспішають хапати решту, щоб не затримувати іншу людину, вони будуть рахувати кожну монету та 2 години збирати свої речі. Якщо хочеться десь о 14:00 годині зайти кудись, то це неможливо. Річ у тому, що в Іспанії є сієста, це з іспанської – відпочинок. Він триває з 13:00 до 16:00, у цей час нічого не працює. Також, нічого не працює у неділю, тому краще за все купувати необхідне у суботу.

В Іспанії є організації, які дають прихисток та все необхідне для українців. Наприклад, червоний хрест, адреса: Plaza de la Cruz Roja 1, 30003 Murcia, організація Accem: Valencia archivos – Accem, SEFCARM. Це базове, куди повинен українець звернутися по приїзду в Іспанію.

фото з особистого архіву авторки

авторка Анастасія Щеглова