Запоріжжя – місто, яке надихає

Арт – алею кованих картин «Запоріжжя – місто, яке надихає» може знайти та відвідати кожен мешканець або турист міста абсолютно безкоштовно, адже ще у 2012 році вона розташувалась у центральному парку трудової слави. Саме він є улюбленим місцем для відпочинку кожного мешканця Запоріжжя, бо відрізняється від інших своїми розмірами та вигідним місцем розташування.

Арт – алея представляє 5 інсталяцій у вигляді кованих картин як фоторамок, розміром у 180 на 240 сантиметрів, що дає змогу запоріжцям і гостям міста зробити пам’ятне фото
в будь-якій з них. Кожна з інсталяцій має свою історію та відображає одну з важливих подій для міста. На першій з картин зображений Запорізький дуб, який весь час від свого існування символізує багатовікову історію Запоріжжя. Наступна, із зображенням cталевара, ніби передає крізь себе данину поваги працівникам великих металургійних підприємств, розташованих у межах міста. Далі можна побачити картину «Весна на Зарічній вулиці», де зображені ноти і слова пісні з фільму, який знімався в цехах металургійного заводу «Запоріжсталь». Продовжує алею картина «Запорожець», на якій зображений перший український всенародний і головний легковий автомобіль – символ цілої епохи. Завершує цю виставку «Карта України», де на полотні розгортається карта областей та стрічка з написом «Я люблю Запоріжжя».

Ще одним цікавим фактом є те, що це місце не тільки радує око відвідувачів, а й б’є українські рекорди. Арт-алея «Запоріжжя – місто, що надихає» увійшла до Книги рекордів України. За поясненням представника Книги рекордів України, інсталяції з металу, встановлені на алеї, визнано найбільшими інтерактивними фотографічними рамками в країні.

За задумом авторів, кожен хто стає за будь-яку з картин, перевтілюється у її героя та стає частинкою історії Запоріжжя. Тож, ця магічна арт-алея є насамперед демонстрацією єдності всієї країни та любові до рідного міста.

Дарина Ланкіна