Фестивальна площа Запоріжжя

фото

Центральною площа в нашому місті є Фестивальна. Розташована вона в центрі міста на проспекті Соборному — це найбільш поширене місце проведення концертів, громадських заходів та мітингів. Кожен рік на Фестивальній площі встановлюють парк атракціонів для найменших жителів міста. У літній період на площі відкриваються багато кафе і барів. А на новорічні свята саме тут красується центральна ялинка області. Сама площа та прилеглі території розташовані на колишній Вознесенівській горі, найвищій точці міста (87 метрів над рівнем моря). Продовжуючи історію місця додам що ще кілька десятиліть тому тут стояли будиночки села Вознесенівка, заснованого 1871 року козаками Нешкребівської застави та рибалками. Але життя в цьому місці почалося набагато раніше. Під час розкопок у 1957 році археологи виявили в горі стародавній курган. Це виявилося поховання III століття до нашої ери. Також вчені знайшли багато унікальних предметів VII-VIII століть нашої ери. Серед знахідок — кінська збруя, військове знаряддя праці та близько 1,5 тисячі прикрас із золота та срібла.

Але вже давно головним на площі є красень фонтан який був побудований у 1980 році з нагоди Олімпіади. Він був одним із перших світломузичних водограїв у колишньому Радянському Союзі. В основу проєкту покладено дипломну роботу студентів Єреванського державного університету. Функціонував віз з 1 травня 1986 року. У 1995 році був реконструйований. Традиційно щороку напередодні літнього сезону, він ставав обов’язковою частиною масштабних міських заходів та фестивалів, забезпечуючи гарне освітлення та музичний супровід у темну пору доби. Нажаль фонтан не працює з 2013 року.

Також На площі побудовані головний торговий комплекс міста, культурно-діловий центр, знаходиться відділення Головпоштамту і готель «Інтурист».

Раніше можна було вважати Фестивальну площу візитівкою обласного центру, але вже багато років площа вимагає капітального ремонту і проведення активних заходів із благоустрою.

У 2022 році планувалась тотальна реконструкція центральної площі, але війна внесла корективи в наше життя. Перший етап оновлення центральної площі Запоріжжя було заплановано на квітень, але через війну кошти, які були на ремонтні роботи, перенаправили на оборону області та країни. Міське управління закликало містян не засмучуватись. Після перемоги наших ЗСУ, площу Фестивальну обов’язково реконструюють, а жителі міста матимуть знову гарне місце для дозвілля та приємного відпочинку.

Альона Коваль