Що можна побачити у Терпінні

фото

Село в Україні під назвою Терпіння – адміністративний центр Терпіннівської сільської громади в Мелітопольському районі Запорізької області. Це невеличке село має маловідомі широкому загалу водойми. Ці цілющі джерела, являють собою гідрологічну пам’ятку з унікальними властивостями. Завдяки вмісту іонів срібла вода водойма не псується, довго зберігає свої властивості, а також має унікальний мінеральний склад у кожному з джерел. Так, в одному він хлоридно-кальцієвий, в іншому – сульфатно-натрієвий. Через те що склад води у кожному струмку різний, тому і на смак вода відрізняється.

Загалом місцевість має аж 12 цілющих джерел, які розташовані в невеликому одноіменному парку на височині. Але зануримось трішки в історію цього дивного місця. Колись на місцевості теперішніх потоків було безкрає Сарматське море. Про це свідчить порода, з-під якої сьогодні витікає цілюща вода. Тривалий час джерела ховались під великим шаром вапняку, але згодом потік води вивільнився у чудові цілющі струмки. Після цього кам’янисте поле поступово перетворилось у квітучий степ. Цілющі джерела села, православна церква оголосила святими. У 1990-х роках монахи приїхали на пагорб, щоб організувати володіння. Вони й вирішили надати джерелам сакрального значення і кожному дали ім’я святого. Після такого прибирання парк «Цілющі джерела» у селі Терпіння отримав статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.

От же з дванадцяти цілющих джерел місцеві мешканці відзначають три основні:

Перше – джерело Богородиці. Воду в ньому вважають живою, оскільки «оживляє» здоров`я, особливо це стосується психічного здоров’я. Воно є найбільш потужним.

Друге – Джерело Миколая-Чудотворця відоме своєю солонуватою «мертвою водою». Воду у ньому називають мертвою, тому що святий, за розповідями місцевих, «умертвляє» всі хвороби. Крім цього, вона зцілює й від болю у кістках.

Третє – джерело Пантелеймона Цілителя, вода з якого здатна лікувати печінку, нирки й органи травлення.

Але не менш цікавим є й джерело «Непокірне». Течія цього струмка завжди рухається у протилежну сторону відносно інших.

Головним там є озеро, в яке стікаються води всіх джерел і яке теж вважається цілющим. Взимку воно практично чорне, а навесні та влітку – то зелене, то блакитне. За розповідями місцевих жителів, озеро раніше було інших розмірів – на ньому розміщувалася навіть вишка для пірнання і човник. Тепер воно дуже дрібне – але його краса, сила і цілющість від цього не постраждали.

Отже, про це дивне місце не багатьом відомо, але сюди варто приїхати через лікувальні властивості води, а також насолодитися неймовірною душевною та спокійною атмосферою.

Альона Коваль