14 цікавих знахідок на україномовному YouTube

З початком повномасштабної війни сфери життя українців суттєво змінились, також це вплинуло на зміну культурних вподобань. Київський міжнародний інститут соціології провів опитування за результатами якого велика частина учасників опитування, а це 2009 респондентів віддають перевагу українському медійному продукту, а не російському, YouTube канали не виключення. Зокрема, 39% почали споживати більше українського контенту, 31% відмовилися від російського, 6% припинили споживати, а 27% змін не спостерігали. Ті хто відмовився від контенту країни агресора наштовхуються на питання, чим тепер замінити колись улюблені канали. Але це не проблема, чимало якісного та цікавого україномовного контенту довгий час був у тіні, насправді там є, що подивитись. Ми зібрали для Вас добірку каналів на будь-який смак, які дійсно варті вашої уваги.

ЗАГІН КІНОМАНІВ (з 2016 р.)

Кількість підписників: 589 тис.

Актор Віталік Гордієнко вже давно популяризує українське культурне надбання. На своєму каналі він ділиться як новинками вітчизняного та зарубіжного кінематографу, так і розробляє тематичні відео про дубляжі, старі шоу українського телебачення, розповідає про найкращі фільми року, долі легендарних героїв мемів. З початком повномасштабної війни Віталік активно почав закликати відмовлятись від російського контенту, випускав відео про розбір постатей “хороших росіян” та демонстрував бачення України у російських фільмах та їх вплив на населення. Для створення нових цікавих та якісних роликів творець докладає чимало сил, це ми можемо побачити в оригінальному підході до монтажу та сценарію. Крайній ролик на каналі був присвячений видатному вітчизняному композитору Володимиру Івасюку, у ньому автор розповів про життя і творчість митця у надзвичайно цікавій формі.

Відео (http://surl.li/hpmqa )

WAS: ПОПУЛЯРНА ІСТОРІЯ (з 2021 р.)

Кількість підписників: 315 тис.

Цей канал безумовно притягує погляди користувачів YouTube, цікаві прев’ю та кричущі заголовки одразу привертають увагу. У невеликих та динамічних відео зосереджена цікава та корисна інформація про різні періоди світової історії. Сьогодні канал має 12 рубрик: “WAS Talks” у якій головний редактор та історик Едуард Андющенко веде розмову з різними гостями на актуальні історичні теми, “Історія України”, “Кримінальна історія”, “Відомі пройдисвіти”, “Жіноча історія”, “ХХ століття”, “ХІХ століття”, “Катастрофи”,“Історія технологій”, “Історія медицини”, “Військова історія”, “Непересічні особистості”, “Історія економіки”, “Історія спорту” та “Цікава історія”. Заворожуючий голос ведучого та неймовірні ілюстрації у відео заслуговують вашої уваги.

КОМІК+ ІСТОРИК (з 2022 р.)

Кількість підписників: 32,1 тис.

Комік Фелікс Редька та історичний мотиватор Євген Мурза легко і невимушено говорять про минуле. У своїх відео вони обговорюють постаті видатних українців, досліджують історичні події, цікаві знахідки та місцевості, також запрошують гостей які знаються на темах відео, наприклад, шеф-кухаря Євгена Клопотенко, комікесу Валерію Мандзюк та інших.

АНГЛІЙСЬКА ПО-ПРОСТОМУ (з 2011 р.)

Кількість підписників: 252 тис.

Цей канал знахідка для тих хто прагне вивчити англійську мову. Ростислав зробить це в легкий та простий спосіб. Він навчить базових висловів, правильному вживанню слів, пояснить типові помилки та дасть поради, також приголомшить цікавими та простими скороченнями частовживаних висловів. Залиш стереотипні та традиційні підходи, щодо вивчення англійської мови.

ШАЛЕНІ АВТОРКИ (з 2021 р.)

Кількість підписників: 19,4 тис.

Канал ведуть літературознавці Віра Агеєва та Ростислав Семків, вони розвивають теми культури, ґендеру та ідентичності. У своїх відео автори розповідають про вітчизняних діячок культури та те як вони побудували свою кар’єру, останнім часом у добірку з’являються і письменники такі як Володимир Винниченко, Віктор Домонтович, Микола Хвильовий та інші. Сьогодні канал налічує 13 рубрик, 11 з яких присвячені постатям українських та зарубіжних мисткинь, кожне відео розкриває їх з досі невідомої сторони, а також порушується проблематика культурно-національної ідентичности та різних її складових.

ДАША АСТАФ’ЄВА (з 2022 р.)

Кількість підписників: 45,6 тис.

“Такі страви” – це кулінарне шоу, в якому Даша Астаф’єва разом з відомими людьми готують у великих об’ємах для наших захисників та захисниць і не тільки. У відео розповідають про історію страви, під час приготування ведуться невимушені бесіди з гостем. Цікавий монтаж та оформлення підіймають настрій протягом відео.

ЗНАЙОМІ ОБЛИЧЧЯ (з 2022 р.)

Кількість підписників: 4,93 тис.

Автор ідеї український актор Роланд Мішко створив канал з метою популяризації українських акторів та витіснення російських з вітчизняного медіа простору. У кожному відео ми ближче знайомимось з кіноакторами, дізнаємося про те де і як вони зустріли війну, як вона змінила їх життя, комфортна та дружня обстановка дозволяє більше дізнатися про гостя.

ЄВГЕНІЯ СТРІЛЕЦЬКА(з 2023 р.)

Кількість підписників: 50,5 тис.

Євгенія Стрілецька дипломований психолог, на YouTube вона з 2015 року, але до цього вела канал російською мовою. Якісна картинка та цікаві теми привертають увагу користувачів платформи, у своїх відео вона розповідає про найважливіші моменти психодіагностики, про структури психіки, стосунки, неврози, розлади особистості, базу нейрофізіології і найбільш ефективні психотерапевтичні техніки. У коментарях можна побачити сотні коментарів вдячності за допомогу та цікавий контент.

Blogmaster (з 2016 р.)

Кількість підписників: 239 тис.

Автор каналу Олександр починав зі звичайних влогів українською, з часом заглибився у специфіку відеозйомки та почав ділитися секретами та лайфґаками зйомки та монтажу. Сьогодні на каналі є 3 постійні рубрики: “СТРАШНЕ” у якій розповідаються моторошні історії попередніх років ба навіть століть, “От Зараз і Дізнаємось!”, як запевняє сам автор ця рубрика є більш розважальною, а не науковою і розповідає про ряд найцікавіших історій з певної теми, наприклад, як історії виживання, жаху чи навіть найдивніших заповітів, і остання “СВЄРХДЄРЖАВА” у якій йдеться про останні обурливі новини росії.

РОЗМОВА (з 2021 р.)

Кількість підписників: 169 тис.

Специфікою цього каналу є інтерв’ю з різноманітними відомими та маловідомими людьми. Автором та інтерв’юєром є Сергій Лиховида , у своїх інтерв’ю він порушує актуальні та цікаві теми, які хвилюють зараз кожного українця. Як зазначає Сергій, – “Це не класичне інтерв’ю. Це відверта та щира розмова. Такий сеанс психотерапії.” Майстерність та емпатичність ведучого дозволяє гостям розкритись, показати свої переживання, донести думки, розповісти про те, як війна вплинула на їхнє життя.

ЛЕВИ НА ДЖИПІ (з 2018 р.)

Кількість підписників: 877 тис.

Канал заснований трьома українськими коміками Андрієм Лузаном, Миколою Зирянови та Валентином Міхієнко. З початком повномасштабного вторгнення хлопці повністю перейшли на українську, просувають україномовний контент, створюють нові проєкти, а також займаються благодійністю. Основними розважальними проєктами на сьогодні є “Підкати” та “Відшиви”, інтуітивно-інтелектуальна вікторина “Клуб дилетантів” у якій учаснику треба відповісти на питання відповіддю на яке є число, чия відповідь була далі від правильної, той виконує покарання , у шоу “Срач” коміки разом з запрошеними гостями діляться на дві групи та сперечаються на різноманітні теми, а глядачі вирішують хто був більш переконливим, “DZK на виживання” це гра у якій учасник загадує відповідь, а інші повинні розсмішити його своїм питанням.

ЛАЧЕН (з 2022 р.)

Кількість підписників: 89,8 тис.

Український блогер, волонтер, автор інформаційного Telegram-каналу “Лачен пише”, що висвітлює війну в Україні – Ігор Лаченков став відкриттям 2022 року. Наприкінці минулого року було засновано канал “ЛАЧЕН”, тут виходять інтерв’ю з легендарними постатями різних підрозділів українських збройних сил. В інтерв’ю автор ставить цікаві запитання стосовно специфіки їх роботи та розкриває його. Гостями вже встигли стати льотчик Вадим Ворошилов, боєць “Азовсталі” Руслан Давід та мілітарі ком’юніті Дід Шинобі.

ЖЕНЯ ЯНОВИЧ (з 2022 р.)

Кількість підписників: 115 тис.

Формат Late night show є широковідомим по всьому світу, саме тому автор проєкту 20:23 Женя Янович вирішив запровадити такий формат і на українському Ютубі. Гостями становляться цікаві вітчизняні постаті, розмова проходить у розважально-легкій формі, через інтерактиви та рубрики розкриває гостя з іншої сторони. Окрім, цікавих гостей проєкт зачаровує своєю картинкою, як зазначає сам творець : “…захід сонця та басейн. Для мене вода і тепла заграва асоціюються із максимальною чесністю та відкритістю”, і дійсно під час перегляду виникає максимально комфортна атмосфера.

ТУЧА (з 2018р.)

Кількість підписників: 18,2 тис.

Авторкою каналу є активістка, композиторка-виконавиця та креативна продюсерка UA: Суспільне мовлення — Марія Тучка. З 2018 року заснувала сольний музичний проєкт “ТУЧА”, а у 2022 році розпочала підкаст про українських музиканток “Геройки” та тематичний влог “ТУЧА КОНТЕНТ” у якому розповідає та розбирає українську музику, порушує суспільно важливі теми. Проєкти створені для розвитку та пізнання глядачами своєї музичної спадщини, відкриття нових постатей та заглиблення у цю тематику.

підготувала Вікторія Іванова