Історія мультфільмів українського виробництва починається майже 100 років тому, у далекому 1927 році з лялькового мультфільму “Казка про солом’яного бичка”. Довгий час вітчизняні мультиплікації поступались закордонним картинам. За роки незалежності в Україні з’явилось чимало якісних та цікавих анімаційних фільмів, які охоче показують в іноземних кінотеатрах.
Мавка. Лісова пісня (2023)
Тривалість: 1 год 39 хв
На прем’єру цієї мультиплікації чекали понад 8 років, без сумніву можна сказати, що очікування того варті. Мультфільм створений на основі драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”. Події розгортаються у стародавньому чарівному Лісі куди не ступала нога людин мешкає безліч містичних лісових істот. Але сталося диво, у таємничих глибинах лісу зустрілись і покохали один одного душа Лісу — Мавка та сільський коваль Лукаш. Якісна та яскрава картинка розкриває перед глядачем оригінальність української культури, прадавні міфи, містичні явища, справжню красу природи та суть важливих життєвих питань сучасного суспільства. Мультфільм демонструє запеклу боротьбу добра і зла, людської гідності та кривди, кохання і непідкупності. Свої голоси головним героям подарували Наталка Денисенко, Артем Півоваров, Сергій Притула та інші.
Гуллівер повертається (2021)
Тривалість: 1 год 30 хв
3D-анімаційний фільм-фентезі створений двома анімаційними підрозділами Gulliver films (Кіпр) та 95 animation studio (Україна) на основі роману Джонатана Свіфта “Мандри Гуллівера”. “Гуллівер повертається” – це перший український мультфільм, процес виробництва якого максимально відповідає стандартам компанії Disney. Легендарний мандрівник повертається у світ пригод разом зі своїми друзями і одразу поспішає на допомогу до країни Ліліпутів. За словами творчої групи, карколомними пригодами героїв та почуттям гумору мультфільм буде цікавий дітям, а також батькам – актуальним соціальним і навіть політичним забарвленням гумору.
Віктор Робот (2020)
Тривалість: 1год 10хв
Під час перегляду глядач переноситься у далеке майбутнє занурюється у фантастичні детективні пригоди Віки та її невеличкого помічника робота Віктора. Штучна зірка, яка мала живити планети навколо неї, не працювала. Єдиний, хто може відновити роботу, це дідусь маленької Віки, який створив її. Однак він загадково зник. Дівчинка зі своїм другом вирушили на його пошуки. Так почалася захоплююча пригода двох друзів. Якісну та цікаву картинку гармонійно доповнюють хітові саундтреки вітчизняних виконавців. Героїв озвучили імениті українські актори Римма Зюбіна, Віктор Жданов, Василь Мазур, Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв та Марія Аглоткова.
Клара та чарівний дракон (2019)
Тривалість: 1 год 29 хв
Ця стрічка розповідає про пригоди дівчини Клари, вона живе одна в маленькому будиночку посеред лісу. У тому лісі живуть гноми, чародії і навіть дракон, який зустрічається раз на тисячу років. Казковий звір наділений надзвичайними здібностями, коли він зустрічає дівчину, яка йому подобається, він може керувати долею всього світу. Через його рідкісні чари сили зла викрадають його, а Клара з друзями вирушають на допомогу. У мультфільмі можемо спостерігати за неймовірною роботою творців з 3D графіки: динамічними фонами, хутром, водою, вогнем, одягом та мімікою персонажів, які так і зачаровують своєю красою.
Козаки. Навколо світу (2018) та Козаки. Футбол (2016)
Тривалість: 13 хв
Мультсеріал продовжує знайомити глядачів з пригодами легендарних запорізьких козаків — Тура, Грая та Ока. “Козаки. Футбол” більш якісне та цікаве відродження мультфільму 1970 року “Як козаки у футбол грали”, але на цей раз головні герої грають вже у справжній футбол з найвідомішими спортсменами світу. А у сезоні “Навколо світу” герої відвідують Австралію, Індію й Америку, відкриваючи культурні та знакові особливості цих країн. Потрапляючи в різні пригоди, козаки вигадують загальновідомі символи саме цих країн, також вони ніколи не втрачають можливості пограти у футбол залучаючи до гри усіх: русалок, драконів і навіть давньогрецьких богів.
Микита Кожум’яка (2016)
Тривалість: 1 год 25 хв
Ще одна 3D-анімаційна екранізація за мотивами однойменної казки сучасного вітчизняного письменника Антона Сіяніки “Микита Кожум’яка”. Головний герой картини молодший син богатиря Кирила, який колись переміг злого Дракона — Микита. Хлопець мріє стати героєм, боротися зі злом, але йому бракує сили. Однак все змінюється і йому дається можливість побороти злого дракона та врятувати весь світ. Мультфільм просякнутий фантастичними пригодами та значною частиною гумору. Після виходу на великі екрани він здобув визнання і за кордоном.
Моя країна Україна (2014)
Тривалість: 3-4 хв
Цей мультсеріал складається з 26 невеличких казково-пізнавальних фільмів, особливістю картини є те, що вона створена завдяки пластиліновій анімації на студії Novator film. Кожна серія це окрема історія, міф, казка або легенда про конкретну місцину України. Головними героями є Сашко Лірник та Кіт Воркіт які подорожують країною та дізнаються цікаві факти про куточки своєї країни.
Пригоди Котигорошка та друзів (2014)
Тривалість: 13 хв
Цей мультсеріал сповнений веселими пригодами головних героїв тісно пов’язані з українськими казками, міфами та легендами. Кожен козак наділений своєю стихією та вміють трансформуватись. Котигорошко постає сміливим та кмітливим героєм, сила якого в міцній булаві, Крутивус – від покручення вуса цього казкового героя розступається вода в річках , Вернигора – казковий велетень неймовірної сили, що перевертає гори та Вернидуб, якому підвладно керувати деревами, та самому приймати образ кремезного дуба. Усі історії подвиги козаків розповідає хвалькуватий Одуд. На своєму шляху герої боряться зі злом та допомагають людям.
Ескімоска (2012-2016)
Тривалість: 5-7 хв
Перший 3D-мультсеріал, створений в незалежній Україні, він налічує 4 сезони у кожному з яких по 26 цікавих серій. Дія мультсеріалу розгортається у далекій, але прекрасній засніженій Арктиці. Щодня маленька та винахідлива Ескімоска рибалить на маленькій бухті зі своїми друзями Розумником, Громилою та домашнім улюбленцем Оленем. Кожного разу вони знаходять загадкові предмети, що трапляються у воді. Герої намагаються відкрити для себе їх істинне призначення, але в процесі пошуку завжди потрапляють у кумедні ситуації.
підготувала Вікторія Іванова