Як українцям поводити себе в соціальних мережах під час війни?

джерело ілюстрації

Українці дуже часто проявляють емоції та висловлюють свою позицію щодо росії та росіян в соціальних мережах. Та ці гнівні коментарі ніяк не впливають на них. Росіяни не змінять думку, що український народ має бути винищений. Натомість ми витратимо час і енергію не на допомогу в боротьбі за життя, а на конфлікт, який нічого не змінить, окрім настрою, який після спілкування з росіянами явно буде агресивним. Ми повинні бути уважні та обережні в наших коментарях, щоб не підживлювати вогонь конфлікту.

Завжди майте на увазі, що соціальні мережі не є віддзеркаленням реальності, а лише її частинкою. Перебуваючи в інтернеті, будьте обережними та відповідальними. Особливо у період війни.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну призводить до того, що люди все частіше використовують соціальні мережі як засіб отримання інформації. Однак, дуже часто в мережах поширюють фейкові новини, міфи та чутки про війну та події в Україні. Це призводить до збільшення жахливих психологічних наслідків у суспільстві. Тому ми маємо ретельно перевірити інформацію, перш ніж щось публікувати чи репостити в соціальних мережах.

Соціальні мережі – це місце, де ми можемо обмінюватися інформацією та думками з іншими людьми. Однак, люди повинні бути уважними та дипломатичними, коли дискутують на теми, які можуть викликати конфліктні ситуації. Наша поведінка в соціальних мережах впливає на суспільну атмосферу та наше життя в реальному світі, тому ми повинні вибирати делікатну тематику та зберігати спокій у нашому віртуальному світі. Треба розуміти, що політичні теми можуть стати причиною конфліктів, тому висловлюватись на таку тему треба обережно.

Сьогодні соціальні мережі займають важливе місце у нашому житті. Все більше та більше людей отримують новини та інформацію з соціальних мереж. Але, на жаль, не завжди ця інформація є достовірною та об’єктивною. Дуже часто ми можемо стати жертвами листівок, маніпуляції та пропаганди в соціальних мережах. Якщо ви почуваєтесь некомфортно чи обурені від матеріалів, робіть все можливе для їх блокування.

Особисті дані та інформація є цінними активами, тому ми повинні зберігати їх в таємниці та використовувати додаткові заходи безпеки. Обов’язково перевіряйте, хто має доступ до ваших особистих даних та переконайтеся, що вони захищені від зловмисників. А також, уникайте розміщувати фотографії, які пов’язують вас з воєнними діями, оскільки це може мати серйозні наслідки для вас та ваших близьких.

Навіть якщо вам здається, що нічого не залежить від вас, пам’ятайте, що ваша поведінка в соціальних мережах може мати наслідки для інших людей. Дайте всім шанс на спокійну та безпечну повсякденність.

Анна Шумкова