Студенти факультету журналістики ЗНУ взяли участь у онлайн-тренінгу “Телеграм. Міфи та правда про небезпеки соцплатформ для українців”

Сьогодні відбулась онлайн-зустріч студентів та викладачів факультету журналістики Запорізького національного університету із головою київського Центру медіааналітики “Cyber Media Track” Анастасією Кондрико. Ініціатор конференції – кандидат філологічних наук та доцент кафедри факультету журналістики Алла Тернова. Тема зустрічі: “Телеграм. Міфи та правда про небезпеки соцплатформи для українців”.

Студентам було надано можливість пограти у пізнавальну гру-вікторину “Kahoot”, в якій можна було перевірити та продемонструвати свої знання того, які соцмережі найпопулярніші в Україні, що собою являє відомий месенджер “Телеграм” та ще з багатьох питань. Паралельно з грою у «Kahoot» Анастасія демонструвала статистику того, скільки відсотків українців надає перевагу новинам із соцмереж, порівняно з телебаченням та інтернет-сайтами, також було показано, яку найважливішу функцію виконують соцмережі для людей по всьому світові.

“Слайди зі статистикою логічно виконані, вводять у тему та пояснюють глобальну картину того, якими ресурсами взагалі користуються люди для отримання інформації, а гра збуджує цікавитися поданою темою” – говорить студентка третього курсу Лакіза Каріна.

Основна частина онлайн-зустрічі полягала у розкритті таких питань: “Країни з найбільшою кількістю користувачів “Телеграму”, “Можливості “Телеграму”, “Звідки ця соцмережа походить та хто є її акціонерами“, “Шифрування даного месенджеру”, “Ризики користування”, “Як налаштувати “Телеграм” для більшої безпеки персональних даних”, “Чим замінити цей ресурс”.

Матеріал лекції направлений на те, щоб показати, що “Телеграм” – неоднозначний ресурс, який може нести моральну шкоду українцям під час повномасштабного вторгнення, розповсюджувати дезінформацію та піддавати людей впливу ІПСО. Що дуже важливо, Анастасія Кондрико вказала на можливу альтернативу відомого месенджеру – це “Signal”, який відрізняється повним шифруванням.

Завершила лекцію Анастасія Кондрико побажаннями студентам та викладачам правильно використовувати соцмережі, а особливо – “Телеграм” та “Вайбер”, слідкувати за інформаційною гігієною та використовувати критичне мислення, щоб не бути жертвою дезінформації та ІПСО.

“Якщо чесно, то мораль лекції мені зрозуміла. Я давно чула деяку інформацію про неповну надійність “Телеграму”, а тепер я знаю, як користуватися ним безпечно. А якщо що, то можна спробувати “Signal”, якщо він стане популярним.” – говорить Каріна.

автор: Руслан Мась