Українська кінопрем’єра «Мавка. Лісова пісня»

Найочікуваніший український анімаційний фільм “Мавка. Лісова пісня” вийшов в кінотеатрах України 2 березня. Робота над цим проєктом тривала близько семи років. І недарма. Держкіно назвало “Мавку” найбільш касовим українським фільмом за роки незалежності. Протягом березня на її сеанси було продано 779 798 квитків, а касові збори становлять 98 634 367 грн. 

“Мавка” створювалась з великою любов’ю та увагою до кожної деталі. Багато речей у контексті розробки проєкту і 3D-анімації були новаторськими для України, і фільм дійсно зроблено на гідному європейському рівні, ми можемо пишатися якістю нашого продакшну”, – поділився продюсер стрічки Єгор Олесов.

У основі мультфільму — однойменний твір Лесі Українки. Чарівна Мавка – душа стародавнього лісу, що закохується у талановитого музику Лукаша. Але їхні світи пішли війною одне на одного. А все через появу в селі підступної Килини, яка побудувала поруч із лісом фабрику, задумавши знищити Ліс. Чи зможуть Мавка і Лукаш зупинити війну між людьми і Лісом? Чи завадять вони Килині підкорити природу? Чи врятують власну любов? Герої заговорять голосами відомих артистів. Серед них — Артем Пивоваров, Юлія Саніна із The Hardkiss та DZIDZIO.\

Мультфільм дістав схвалення від українських критиків, які здебільшого погодилися, що «Мавка» призначена передусім для дітей, тому сюжет більш однозначний і оптимістичний, ніж у оригіналі. Графіку було визнано якісною, хоча й відзначалося, що візуальний стиль наслідує «диснеївську» манеру зображення.

До виходу фільму в прокат українська художниця-аніматорка Анна Метревелі відгукнулася, що робити «Мавку» мультфільмом із тривимірною графікою було хибною концепцією. За її словами, замість наслідування диснеївських мультфільмів вдаліше було б використати покадрову лялькову анімацію з використанням природних матеріалів, що підкреслило б екологічний підтекст.

«Детектор медіа» описав, що «Мавка» безумовно є великим досягненням для української анімації, бо засвідчує, що в Україні можуть створювати мультфільми, які не поступаються західним зразкам. Притому зауважувалося, що його хороше виконання не надає «Мавці» якоїсь особливої оригінальності. Значною мірою успіх мультфільму зумовлений не його художніми особливостями, а широкою рекламою. «Навряд ця робота ввійде в історію, але як для розваги на один вечір — цілком прийнятний варіант».

Згідно з УНІАН «Мавка» — це «красива, але занадто спрощена дитяча казка». Фільм виконано якісно в усіх аспектах і на що витрачено кошти добре видно — від графіки до озвучення. Щодо сюжету, хоча він сильно відхиляється від оригіналу, вкраплення актуальних тем пішли на користь і фільм приділяє увагу саме українській міфології та культурі без їх вульгаризації. Водночас авдиторія «Мавки», очевидно, дитяча й дорослі напевне сприймуть її як дещо примітивну.

«Факти» відгукнулися, що фільм наповнений різноманітними деталями, поміж яких є і старовина, й новизна. «Мавка» «справді яскрава, дотепна та хороша». Водночас зазначалося, що анімація, котра намагається наслідувати кінокартини Disney, поступається західній і моментами персонажі надто театралізовані. В усякому разі «Мавка» «розрахована на дитячу аудиторію, яка не така вибаглива й може пробачити певні огріхи анімації».

За рецензією ITC, «Мавка», очевидно, наслідує стиль Pixar без будь-яких спроб зробити щось автентичне в графіці, яка просто приємна. Місцями сцени надто статичні, що особливо помітно в зображеннях природи. Фільм «доволі веселим чином обходиться з міфологією України», але чогось зовсім несподіваного не містить. Цікавіше виглядає людський світ, у якому є стимпанкові елементи. Чи не найбільшу похвалу отримало озвучення. Згідно з вердиктом, «Це дещо наївний і банальний твір, але для сімейного перегляду, мабуть, нічого іншого й не потрібно».

авторка: Каспаріді Крістіна