“16 днів проти насильства”. Що варто знати про Всеукраїнську акцію

джерело зображення

Сьогодні, 1 грудня, в Україні починається Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, щорічна ініціатива, спрямована на боротьбу із насильством, особливо у сім’ї. Ця акція відзначається яскравим символом – оранжевим кольором, який став відзнакою глобального руху за протидію насильству.

Ідея акції виникла у 1991 році в рамках міжнародної кампанії “16 днів активізму проти насильства щодо жінок”, започаткованої активістами у США. З тих пір ця ініціатива розрослася в глобальний рух, який об’єднує країни світу у боротьбі за права жінок та протидію насильству в будь-якій формі.

Сутність акції полягає в привертанні уваги суспільства до проблеми насильства, сприянні формуванню толерантного ставлення та активної підтримці жертв. Протягом 16 днів учасники акції проводять різноманітні заходи, включаючи лекції, тренінги, акції та кампанії у соціальних мережах.

Мета “16 днів проти насильства” – визначити та розкрити причини насильства, виявити інструменти попередження та підтримки жертв, а також сприяти створенню ефективної системи захисту прав людини в умовах сімейного оточення.

Акція адресована не лише жінкам, а й чоловікам, дітям та всьому суспільству. Важливим компонентом ініціативи є підтримка та розуміння громадськості щодо необхідності об’єднання для подолання проблеми насильства.

Ця акція не лише нагадує про невід’ємну роль прав жінок у суспільстві, але й закликає до змін в свідомості, щоб створити безпечне та рівноправне оточення для всіх.

авторка: Кароліна Лемешко