Українські фільми які уже вийшли або очікуються до завершення 2024 року

джерело фото

У 2024 році маємо надію побачити велике різноманіття українських фільмів. Деякі фільми почали знімати до повномасштабного вторгнення, а частина створюється вже зараз. Пропонуємо огляд найцікавіших та інтригуючих фільмів, які вже вийшли або плануються на 2024 рік. Детальніше – в добірці.

Ля Палісіада

Дата виходу: 11 січня

Режисер: Філіп Сотниченко

У ролях: Андрій Журба, Навруз Пашаєв, Олександр Пархоменко, Валерія Олейнікова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц.

Дія стрічки відбувається за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини в 1996, який передбачав скасування смертної кари. За сюжетом, судовий психіатр і детектив міліції розслідують вбивство колеги.

Як там Катя?

Дата виходу: 25 січня

Режисерка: Крістіна Тинькевич

В ролях: Анастасія Карпенко, Ірина Веренич-Островська, Віктор Жданов, Олена Хохлаткіна.

Соціальна драма “Як там Катя?” розповідає про лікарку швидкої допомоги Анну, яка шукає справедливості в цьому недосконалому світі. Її донька потрапляє в автокатастрофу і тепер на героїню чекає довгий шлях крізь корумповану судову систему. Цікаво, а чим закінчиться ця історія?

Інший Франко

Дата виходу: 8 лютого

Режисер: Ігор Висневський

У ролях: В’ячеслав Довженко, Ахтем Сеітаблаєв, Надія Левченко, Ірина Кудашова.

Дія стрічки про сина Івана Франка розгортаються у червні 1941 року в родинному маєтку у Львові. До них приїздить старий друг Петра Франка, Андрій Грищук, з яким вони разом стояли біля джерел організації “Пласт”. Вони зустрічаються під час Другої світової війни, на тлі якої розгортається історія дружби, суперництва і кохання Петра Франка.

Уроки толерантності

Дата виходу: 14 лютого

Режисер: Аркадій Непиталюк

В ролях: Олена Узлюк, Олександр Піскунов, Олександр Ярема, Кароліна Мруга, Акмал Гурєзов, Борис Георгієвський, Ніна Набока.

аснований на п’єсі Ігоря Білиця “Гей-парад” фільм “Уроки толерантності” знайомить глядачів із пересічною українською родиною. Вони зголосились взяти участь в державній програмі євроінтеграції, яка передбачає поселення в родину представника ЛГБТК+- спільноти. Родина погоджується заради грошей і це стає справжнім іспитом на толерантність та упередження.

Редакція

Дата виходу: 2024 рік

Режисер: Роман Бондарчук

В ролях: Римма Зюбіна, Дмитро Багненко.

Головний герой фільму – молодий співробітник природничого музею Юра, який вирушає в експедицію на пошуки рідкісного ховраха. Раптово він стає свідком підпалу лісу і встигає зафіксувати зловмисників на камеру. Юра приносить фото в редакцію місцевої газети, де залишається працювати і вести власну розслідувальну справу.

авторка: Ольга Туманова