Діяльність волонтерського центру ЗНУ

джерело зображення

Із перших днів повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну, місто Запоріжжя опинилось у прифронтовій зоні боротьби людяності проти дикунства та варварства, європейських загальнолюдських цінностей проти цинізму та масових вбивств жінок та дітей, мирного цивільного населення.

Тривога і невідомість розпочали згуртовувати співробітників, викладачів та студентів Запорізького національного університету. 26 лютого 2022 р. розпочалось волонтерське життя спільноти вишу. 28 лютого 2022 р. за підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова та проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, за ініціативи директора центру культури Юлії Янько, створили “Гуманітарний хаб ЗНУ”, який з часом став “Волонтерським центром ЗНУ”. Юлія Янько зібрала команду, яка спрямувала свою допомогу на ЗСУ, місцеву тероборону, лікарні і шпиталь. Із розвитком воєнних дій, ширенням тимчасової окупації міст, містечок і сіл, зокрема Запорізької області, Волонтерський центр ЗНУ присвячує власну щоденну роботу й вимушеним переселенцям. Усі вони мають змогу отримати найпотрібніше: одяг, харчі, ліки, гігієнічні засоби… А також, що дуже важливо, увагу й підтримку від волонтерів центру.

При цьому представники вишу окремо дбають про змістовне й корисне дозвілля для дітей, змушених через війну залишити свої домівки. Зокрема, для малечі відкрили ігрову кімнату на базі гуртожитку, де дітлахи можуть не лише гратися, але й розвиватися. Також разом із представниками центру культури вишу волонтери й волонтерки організовують благодійні заходи для дітей та підлітків, проводять дитячі конкурси, вручають подарунки переможцям, проводять майстер-класи та екскурсії.У виші дбають і про інші вразливі категорії громадян, надають їм допомогу.

Нагальні щоденні потреби військових, бійців тероборони, родин ВПО спонукали ініціативну групу Волонтерського центру ЗНУ розвивати тісні зв’язки співпраці з громадськими організаціями та благодійними фондами. Саме вони пропонують украй важливу гуманітарну допомогу Центру, який адресно надає її тим, хто дуже потребує. Для того, щоб співпраця Волонтерського центру ЗНУ з досвідченими благодійними фондами й організаціями буда прозора, чітка та фахово скоординована, утворено Благодійну організацію “Благодійний фонд Молодь Майбутнього” та БФ “Волонтерський центр «Юніверс – Запоріжжя”, які співпрацюють з БФ “Опіка майбутнього”, БФ “Hope.ua”, БФ “Карітас – Запоріжжя”, та інші.

Серед пріоритетів діяльності благодійного фонду – допомога тим українським воїнам, які зараз знаходяться на передовій. Так, надають підтримку військовим, які боронять наш край на Гуляйпільському, Оріхівському й Василівському напрямках, привозять їм харчі й речі першої необхідності. Поряд із важливою матеріальною підтримкою від благодійних організацій і фондів постійно пропонують допомогу Волонтерському центру ЗНУ городяни. Вони не тільки приносять речі, передають харчі, переказують гроші, а також долучаються до безпосередньої роботи: сортують одяг, збирають харчові набори, вантажать гуманітарну допомогу, виконують замовлення всіх, хто звертається до Волонтерського центру ЗНУ.

У цей надзвичайно складний для України час, коли кожної хвилини український народ бореться за власне виживання, ми надзвичайно вдячні кожному не байдужому серцю за важливу підтримку та допомогу. Волонтерський центр ЗНУ згуртував викладачів, співробітників та студентів довкола та заради однієї мети – Перемоги!

підготувала: Наумова Софія

Єдиний телефон
Волонтерського центру ЗНУ
Сall / Viber / Telegram
+380637412314
https://t.me/help_with_znu
https://instagram.com/help_with_znu
http://fb.com/help.with.znu