Фестиваль «Поетичний травень» відзначив ювілей 60 років

джерело фото

Запоріжжя святкує 60-річчя обласного літературно-мистецького фестивалю «Поетичний травень», заснованого Петром Ребром у 1964 році. Захід зібрав у переповненій залі шанувальників запорізької літератури та українського письменства, серед яких були представники Запорізького національного університету. Про цю подію повідомили в пресслужбі ЗНУ.

«Дякуємо всім творчим силам за підтримку, завдяки вам свято було яскравим і барвистим», – сказала Ольга Стадніченко, голова Запорізької організації НСПУ та завідувачка кафедри українознавства Філологічного факультету Запорізького національного університету.

Свято мало на меті ознайомити присутніх з історією фестивалю, передати молодим талантам дух поезії. Учасники, зокрема юні читці та актори, подарували нове звучання поезії запорізьких класиків.

Ювілейний гала-концерт відзначився різноманітними виступами – від віршів до пісень і танців. Було оголошено про старт нового Десятого ювілейного Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії й авторської пісні «Хортицькі дзвони» ім. Марини Брацило.

Фестиваль вкотре проводиться під час повномасштабного вторгнення, тому сценарій включав як історичні, так і сучасні аспекти діяльності письменницької організації, яка активно підтримує військових та поранених.

Значну частину організаторів і виконавців становили працівники та випускники ЗНУ, що підкреслює роль університету в культурному житті Запоріжжя.

підготував: Ілля Златов