ООН звітує про стан проєкту “Десятиліття океану”

джерело фото

Восьме червня є Всесвітнім днем океану, який в свою чергу є невід’ємною та важливою частиною нашого існування.

3 червня 2024 року в Ісландії Міжурядова океанографічна комісія ЮНЕСКО опублікувала «Доповідь про стан океану» за 2024 рік, над якою працювали 98 експертів із 25 країн світу.

Вже є певні результати та проте майже 60% країн досі не включають відновлення та збереження морських лісів у свої національно визначені плани внеску. Проте проєкт продовжує своє існування. Публікують звітні документи та проводять наукові конференції у різних форматах, впроваджують нові програми за для порятунку океану.

«Океан – основа життя. Він дає нам повітря, яким ми дихаємо, та їжу, яку ми їмо. Він регулює кліматичні та погодні умови. Океан – найбільший резервуар біорізноманіття нашої планети», – заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

При цьому сьогодні людство – найлютіший ворог океану. На сьогодні виснажено близько 90 відсотків популяції великих риб та знищено 50 відсотків коралових рифів. Щодня в океани скидаються пластикові відходи обсягом 2000 сміттєвозів. Тому у 2017 році було створено затверджено проєкт «Десятиліття океану» 2021- 2030 рр., який містить 10 планів, що мають бути виконані за 10 років.

джерело інформації: Ocean Decade

авторка: Вершиніна Катерина