Стань донором – залиш свій внесок

14 червня відзначається Всесвітній день донора крові – свято на честь людей, які здають свою кров заради порятунку людських життів. Дата святкування була обрана на честь дня народження австрійського лікаря Карла Ландштайнера, який перший відкрив групи крові (резус-фактор) людини і зробив перший крок до переливання донорської крові.

Донорська кров потрібна постійно. Одна людина може врятувати життя до трьох людей. Сама процедура може займати від десяти хвилин до трьох годин вашого часу, у залежності від типу донації. З початком повномасштабного вторгнення потреба у донорській крові зросла у рази, а ще до цього треба додати, що є десятки інших випадків коли потрібна донорська кров.

За посиланням ви можете ознайомитися де, як і коли ви можете здати кров у місті Запоріжжя.

” Крайній раз коли я був донором це 04.06.24, я здавати кров на тромбоцити для нашого військового. Стати донором геть не важко, лише треба за день підготуватися, притримуватися легкої дієти та морально підготуватися. У клініці безкоштовно роблять аналізи на перевірку вашої групи крові, тиску, рівня гемоглобіну та тромбоцитів. Сама процедура зайняла у мене 50 хвилин, медсестри були весь час уважні до мого стану самопочуття, також запропонували солодкий чай та печиво, окрім цього я отримав 40 гривень після завершення процедури. Я вважаю, що бути донором необхідно, особливо у такий важкий для нас час”, – розповідає донор Євген.

авторка: Катерина Вершиніна

джерело інформації та ілюстрації