Студенти університету можуть виїздити за кордон у межах академічної мобільності

джерело ілюстрації

Виїзд за кордон дозволено чоловікам-студентам у межах академічної мобільності. 2 квітня 2024 року Кабінет Міністрів України затвердили правки у постанові 57, щодо порядку виїзду громадян України за кордон. Під час воєнного стану чоловіки віком від 18 до 22 років, які здобувають ступінь бакалаврату чи магістратури в закладах вищої освіти на денній формі навчання, мають право виїзду за кордон по академічній мобільності. При умові, що студент володіє мовою країни у якій буде навчатися та має певний перелік документів:

  • е-квиток студента;
  • засвідчена копія договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;
  • довідка від закладу освіти про направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному виші;
  • військово-довідковий документ від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

 Довідка повинна бути надрукована на гербовому бланку університету за підписом ректора. Окрім звичайної інформації, там має бути вказано про відсутність заборгованостей, негативних оцінок, перескладання дисциплін упродовж останнього року, який передує року мобільності.

“Програми академічної мобільності – це певною мірою свіжий ковток повітря і для студентів, і для університетів. Для того щоб узяти участь, необхідно мати високі бали і виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми”, заявив міністр.

Термін перебування за кордоном – у межах одного навчального семестру.

Студент буде мати індивідуальний договір, де будуть вказані навчальні дисципліни, програма та певні результати роботи.

Літня школа передбачає укладення договору про академічну мобільність, проте якщо це конференція чи освітній захід, який проводить молодіжна чи неурядова організація, то ,на жаль, це не передбачено академічною мобільністю.

Тобто сторона, яка пр

иймає, має бути закладом вищої освіти. Це означає, що залишається академічна мобільність у межах проєкту «Erasmus+», мобільність за іншими програмами, які є у світі, та мобільність за двосторонніми угодами, які є в ЗНУ.

підготувала: Вершиніна Катерина

джерело інформації