Студенти-журналісти ЗНУ проходять літню практику на заході України

Цього червня 21 студент факультету журналістики Запорізького національного університету (ЗНУ) розпочав літню виробничу практику в медіа-закладах Тернополя, Львова, Івано-Франківська та Чернівців. Протягом трьох тижнів студенти програм «Журналістика» та «Реклама і зв’язки з громадськістю» набуватимуть досвіду у співпраці з такими медіа, як «Радіо Свобода», «Суспільне. Львів», «The Ukrainians», «Суспільне. Чернівці», телеканалами «Тернопіль 1» і С4 (Чернівці), а також з університетськими студентськими медіаплатформами.

Як зазначила кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльност іАнна Баранецька: «Цього року шість студентів 1-3 курсів освітніх програм “Журналістика” та “Реклама і зв’язки із громадськістю” проходили літню практику в місті Чернівці на базі “Суспільне Чернівці” та медіахолдингу “С4”. Вперше наші студенти мають такий досвід офлайн-навчання, що є чудовою нагодою як познайомитися з колоритом іншого міста, так і спробувати свої навички та компетентності в реальних виробничих умовах у місцевих медіа. Варто відзначити, що така внутрішня мобільність стала можливою завдяки тісній співпраці з кафедрою журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та підтримці й клопотанню завідувачки кафедри, докторки наук із соціальних комунікацій, професорки Любові Василик.

Студенти-журналісти Євгенія Казанцева, Олександра Сакальська та Ярослав Івженко завдяки співпраці з продюсеркою лінійною «Суспільне. Чернівці» Олесею Жук, протягом практики щодня відвідували “Суспільне Чернівці”. Вони активно брали участь у продукуванні новинних матеріалів та підготовці повноцінних телесюжетів, відвідували події разом зі знімальною групою і самостійно, писали публікації, розшифровували синхрони, монтували та начитували сюжети. Разом із керівницею практики, головною редакторкою новин Аллою Подлєсною, вони аналізували підготовку текстів, формулювання заголовків та відтворення фактів. Результатом їхньої плідної праці стали опубліковані авторські матеріали студентів, такі як:

  1. Найменша ложка має 14 міліметрів: Буковинець зробив вручну понад тисячу дерев’яних ложок
  2. У парках Чернівців встановили компостери для органічних відходів: як користуватись

Студенти-рекламісти Єлизавета Ткачова, Поліна Порожняк та Тимофій Черняхівський також щоденно працювали у медіахолдингу “С4”. Під час знайомства з директоркою медіахолдингу Лілією Дуткою та менеджеркою з реклами Богданою Данко, вони отримали робочі настанови, ознайомилися з основами роботи у рекламному відділі. Протягом практики аналізували соцмережі та рекламні блоки медіахолдингу, створювали рекламні тексти, генерували ідеї, розробляли контент-план та Tone of Voice для соцмереж, а також створювали комерційні пропозиції, які лягли в основу реальних проєктів для клієнтів медіахолдингу».

Цей формат практики став можливим завдяки підписаним угодам про проходження практики та співпрацю між Запорізьким національним університетом та «Суспільне Чернівці». За два тижні студенти занурилися у реальні події та проєкти, здобули практичні навички та компетентності, а також випробували свої вміння працювати в колективі та залишатися єдиною командою журфаку ЗНУ. Вони успішно впоралися з цими викликами.

Анна Баранецька, координаторка практики, зазначила: «Протягом двох тижнів студенти занурилися в атмосферу медіапростору, опановували навички професійної діяльності та здобували практичні компетентності. Крім цього, така практика стала ще й своєрідним випробуванням на вміння не лише працювати в колективі, але й залишатися єдиною командою журфаку ЗНУ. Їм це вдалося! Пишаюся. До речі, крім робочих буднів, у Чернівцях запорізькі студенти вперше відсвяткували своє професійне свято – День журналіста».

Таким чином, цей досвід став важливим кроком у професійному розвитку студентів та підкреслив значущість співпраці між українськими вищими навчальними закладами.

авторка: Анастасія Щеглова