Життя українців у 2024 році в Іспанії

джерело ілюстрації

2024 рік став для українців в Іспанії часом нових викликів та можливостей. Війна в Україні змусила багатьох шукати безпечні притулки, і Іспанія виявилася однією з країн, яка відкрила свої двері для переселенців. Теплий клімат, гостинність місцевих жителів та економічні перспективи привабили багатьох українців.

Українці, які опинилися в Іспанії, активно шукають роботу, щоб забезпечити свої сім’ї. Серед найбільш затребуваних сфер для працевлаштування є будівництво, сільське господарство, готельний бізнес та сфера обслуговування. Володіння іспанською мовою значно полегшує пошук роботи, проте навіть ті, хто не знає мови, мають можливість пройти курси, які організовують місцеві громади та урядові програми.

Українська діаспора в Іспанії створює міцну спільноту, підтримуючи один одного. У великих містах, таких як Мадрид, Барселона та Валенсія, діють українські культурні центри та недільні школи. Ці установи допомагають зберегти національну ідентичність і знайомлять з іспанською культурою.

Важливою частиною інтеграції є участь українців у місцевих святах та традиціях. Одним із найважливіших є Сан Хуан.

The celebration of La noche de San Juan (mediter.com)

Свято Сан Хуан, яке відзначається в ніч з 23 на 24 червня, є одним з найбільш магічних іспанських свят. Це свято літнього сонцестояння, насичене численними традиціями та обрядами. Для українців, які звикли до святкування Івана Купала, Сан Хуан має багато спільних рис. У цей день прийнято запалювати вогнища та стрибати через них, що символізує очищення та захист від злих духів. Також, додається й купання в морі, яке, за повір’ями, приносить здоров’я та щастя на весь рік.

Українці активно беруть участь у святкуванні Сан Хуана, організовуючи власні заходи або приєднуючись до місцевих. У великих містах українські громади часто проводять спільні вечори, де можна побачити поєднання українських та іспанських традицій: співи, обряди та атмосфера єдності та взаєморозуміння.

Незважаючи на труднощі, українці в Іспанії продовжують адаптуватися до нового суспільства. Виклики, пов’язані з адаптацією до нових умов життя, мовними та культурними відмінностями, потребують значних зусиль. Проте завдяки підтримці місцевих громад та діаспори, багато хто знаходить свій шлях до успіху.

Перспективи для українців в Іспанії виглядають оптимістично. Поліпшення економічних умов відкриває нові можливості для працевлаштування та розвитку бізнесу. Багато українців розглядають Іспанію не лише як тимчасовий притулок, але й як новий дім, де вони можуть реалізувати свої мрії.

Життя українців в Іспанії у 2024 році є яскравим прикладом того, як можна зберегти свою національну ідентичність, інтегруватися в нове суспільство та зробити свій внесок у його розвиток. Свято Сан Хуан є символом цього процесу – об’єднання традицій двох народів у атмосфері взаємоповаги та дружби.

авторка: Анастасія Щеглова