Покоління Альфа : хто вони і що про них варто знати

джерело ілюстрації

«Покоління Альфа» – це термін, який все частіше з’являється в медіа та соціальних дослідженнях. Але хто ці люди і що про них варто знати?

«Покоління Альфа» – це наймолодше покоління наразі, яке складається з дітей, народжених після 2010 року. Вони вирізняються тим, що з народження оточені цифровими технологіями та гаджетами. Смартфони та планшети для них такі ж звичні, як для попередніх поколінь телевізор чи радіо.

Цей термін був введений Марком Маккріндлом, автором книги «Покоління Альфа».У своїй книзі Маккріндл визначає це покоління як тих, хто народився між 2010 і 2024 роками.

Покоління Альфа вирізняється нетерплячістю та багатозадачністю. Вони звикли миттєво отримувати інформацію та відповіді на свої запити. Альфа не знають світу без інтернету та мобільного зв’язку, тому відстань для них не має такого значення, як для попередніх поколінь. Вони більше прив’язані до людей та стосунків, ніж до конкретного місця.

Діти Альфа дуже вразливі та емоційні. Вони не сприймають формальностей та субординації, для них важливі погляди та цінності людини, а не її посада чи соціальний статус. Альфа легко сприймають великі обсяги інформації та швидко навчаються. Вони будуть готові змінювати місце роботи та сферу діяльності, якщо відчують потребу в цьому.

До того ж прогнозують, що нове покоління призведе справжній технічний бум. Більшість сучасних дітей з перших років життя вміють користуватися гаджетами. Тому гаджети вже давно стали частиною їх реальності. Сторінки в соцмережах, блоги на новітніх платформах, паперові книги давно замінили на електронні файли, а підручники для школи вмістилися в планшет – це все буденне життя звичайної дитини нового покоління.

Альфа дбатимуть про планету та екологію. Ікси та Міленіали не дуже звертали увагу на навколишнє середовище, а зумери почали робити перші кроки для збереження планети. Альфа ж повністю усвідомлять, що вони несуть відповідальність за екологічний стан планети та будуть проявляти ініціативу, знаходити нові можливості для збереження ресурсів.

Покоління Альфа є унікальним тому, що ці діти народжені в епоху діджитал-технологій та соціальних мереж, і вони виростають в зовсім інших умовах, ніж їхні попередники. Вони зустрічаються з новими викликами та незвичайними технологіями, що може вплинути на їхнє мислення, поведінку та розвиток як особистості.

В Україні на покоління Альфа сьогодні впливає немало катастрофічних викликів, включаючи війну, переселення та зміну соціально-економічної ситуації. Тому вивчення та розуміння особливостей цього покоління є надзвичайно важливим вже сьогодні. Потрібно краще розуміти потреби та особливості цих дітей, а також розробляти ефективні стратегії, що допоможуть їм пристосуватись до викликів нашого часу та розвиватись як особистості. 

джерела використаної інформації:

«Покоління Альфа — Вікіпедія»,

«Хто такі покоління Альфа і в чому відмінність від поколінь X,Y,Z? – Людмила Калабуха»

«Діти покоління Альфа – характеристика, особливості та виховання — online.ua»

«Покоління Альфа. Як вчити дітей, які не можуть зосередитись»

«Покоління Альфа: ключові риси, які треба знати маркетологам»

авторка: Вікторія Биш