Тренд квадробінгу став набирати твою популярність у двадцять четвертому році, проте започаткований був, як спортивна гімнастика, як її і використовував її початківець Іто Кенічі. Це японський спортсмен, який використовував чотири кінцівки для подолання довгих дистанцій та потрапив у Книгу рекордів Гіннеса. Сама назва “квадробіка” – це латинське “quattuor” (чотири) і англійське “aerobics”(аеробіка). Вважається, що від нього пішов цей тренд. Стиль «квадробіка» Кенічі модернізувався з виду спорту у субкультуру «квадроберів».
Як саме в Україні квадробінг модернізувався у субкультуру?
Як вважає психологиня Світлана Афернія, “субкультура – найчастіше відбувається коли є якась криза, післявоєнні часи, зміна влади. Будь-яка субкультура виникає коли потрібні зміни у соціумі і по друге тих хто бере участь виникають свої причини, щоб бути учасником субкультури. Це багато факторів такі як: криза ідентичності особистості, потреба приналежності до групи, тобто хочу бути серед однодумців, бажання проявити себе, виокремити себе”.
Тобто найбільш вірогідна причина виникнення квадроберів в Україні є нестача взаємодії між людьми, зокрема важкі часи війни та постійна напруга. Представники цієї субкультури мають свою атрибутику, у вигляді одягу тварин.
Чи це нормально та безпечно у сучасному суспільстві?
Насправді, проблеми у тому, що є квадробери немає. Тренер-реабілітолог Володимир Іваненко вважає, що як елемент тренування це корисно для опорно-рухової системи людини та є гарною фізичною активністю. Сам Володимир проводить тренування у стилі animal flow, тобто тваринний рух. Наразі ця субкультура охоплює доволі широку аудиторію від 4 років, тренд набуває популярності і вікові рамки змінюються, зокрема це діти та підлітки. Це, на щастя, доволі безпечне захоплення, особливо якщо підлітки грають на майданчику при нагляді дорослих, а вдома вони зупиняють гру та ведуть себе як раніше.
А тривожним дзвінком вже буде, якщо дитина не виходить з образу та не хоче комунікувати, як людина. Тоді варто звернутися по допомогу до психолога та розібратися у чому причина такої поведінки. Важливо підтримувати та комунікувати зі своїми дітьми, щоб квадробіка так і залишалась грою.
На скільки дорого бути квадробером?
Ця субкультура розвивається і вже у магазинах можна купити атрибутику для квадробінгу. Це зокрема вушка, хвости та якість рукавички, щоб легше було пересуватися на чотирьох кінцівках.
У магазинах з’явився розділ товарів для квадроберів. В інтернет-магазинах ціни від 100 гривень за маску тварини, є цілі комплекти від 250 гривень. В залежності від матеріалу і магазину ціни можуть змінюватися, тобто щоб купити собі атрибутику квадроберів треба витратити близько 500 гривень у середньому.
Чи можна сказати, що після завершення війни, квадробери припинять своє існування?
Коли до людей повернеться мирне життя та буде достатньо живого спілкування, як у школах та інших закладах, то потреба у вираженні себе як квадробера буде знижатися.
Тому є вірогідність, що тренд на квадробінг піде з настанням мирного часу. Тому, на разі можна дозволити дитині погратися та проявити себе таким чином, проте важливо звертати увагу на поведінку своєї дитини, підтримувати її та зважати на її вибір. Не треба знецінювати таку розвагу, але будьте пильними та якщо це виходить за межі гри, то зверніться по допомогу. Якщо ставитися до квадробіки позитивно та не надавати їй надмірної уваги, тоді тренд квадроберів буде безпечним та корисним видом спортивної гри в Україні.
підготувала: Катерина Вершиніна