Кожного року всі християни чекають свого найголовнішого свята, яке переповнює почуттям безмежної радості, всепрощення, любові до ближнього, – це Христове Воскресіння. Пасха – найвеличніша подія християнського світу, яку святкують у всіх куточках Землі.
Так, кожного року мешканці села Приморське Василівського району Запорізької області відвідують Храм святителя Миколая, щоб пізнати силу й велич Воскресіння Христового.
У Великодню ніч, за звичаєм, усі йдуть до церкви. В прикрашених кошиках люди несуть святити крашанки та паски. Вони стають колом вздовж всього храму та чекають на урочисту процесію з півчими та священиком Василієм, який освячує й благословляє святою водою.
Складною є історія церкви після 1917 року. З 1930-х років церковне життя серйозно утискали, а в 60-ті храм остаточно закрили, дзвони скинули, купол зруйнували. З цього часу приміщення прагнули використати як клуб, але безуспішно, потім його зайняли під склади. Так було аж до 1985 – 1986 років, коли віруючі села почали добиватися відкриття храму.
Цікаво й те, що в храмі служив святий праведний Іоанн Кронштадський, і, за повір’ям, одне з церковних вбрань, що зберігається в храмі, належить йому.
З 1994 року в Приморському по благословенню правлячого архієрея – Архієпископа Запорізького і Мелітопольського Василія (Злотолинського) відкрили жіночий монастир. Це перша з відкритих в пострадянські роки обітниця Запорізької єпархії.
Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Доля