Спорт – невід’ємна частина життя людини. Сьогодні, крім традиційних видів спорту, розвиваються й екстремальні, серед яких набирає популярності слеклайн, або ходіння по натягнутій стрічці. «Пороги» зустрілися з представником цього виду спорту Іваном Медведським, аби дізнатися про особливості та нюанси слеклайну.
– Можна сказати, що це, в певній мірі, небезпечний вид спорту?
– При правильному підході слеклайн такий же безпечний, як і шахи.
– З якого віку зазвичай починають займатися спортом та, зокрема, слеклайном?
– На мій погляд, батьки ще з народження дитини мають піклуватися про її фізичний розвиток. Існує безліч видів гімнастики для діток, яким лише два місяці. Про себе скажу, що займаюся карате з трьох років, і це мені дуже допомогло в житті. Як висновок, спортом треба займатися з народження, поступово розвиваючись та покращуючи свої вміння. Так само й слеклайном.
– Чи багато людей у Запоріжжі присвячують себе слеклайну? Скільки часу варто приділити цьому виду спорту, щоб досягти успіхів?
– Слеклайном цікавляться багато людей. Він незвичайний тим, що спробувати підходять звичайні прохожі, яким цікаво, що це таке. Їм подобається, й вони продовжують займатися цілеспрямовано. Люди приходять вперше й спочатку навіть не можуть встояти на стрічці, але наприкінці тренування проходять 5-8 метрів.
– Які міри обережності слід використовувати для занять слеклайном?
– Головне правило – хороша розминка перед балансуванням. Ще ми використовуємо мати та паски безпеки, які не дають впасти зі стропи. Згодом це вже стає непотрібним.
– Як правильно обрати тренера та місце тренувань, щоб не отримати зайвих травм?
– У слеклайні немає тренерів, але є друзі, які допоможуть і підкажуть. Ми перевіряємо, щоб дерево або стовпи, між якими натягуємо стропу, були міцно укріплені. Натягувати стрічку можна в різноманітних місцях. Ми випробували багато – починаючи з 3-метрової висоти до натягування стропи над річками або на дахах будинків.
– Побутує думка, що для досягнення успіхів у спорті, потрібно повністю присвятити себе цьому. Скільки ти проводиш часу на тренуваннях?
– Якщо займатися професійним спортом, то так воно і є. Але я тренуюся для свого задоволення. Це моє хоббі, на яке треба півтори години на добу. Проте успіхів можна досягти навіть від таких тренувань.
– Що б ти побажав нашим читачам?
– Якщо ви помітите вид спорту, який вам подобається, одразу реалізовуйте себе в ньому! Хочу побажати, щоб кожен із вас спробував ходити по слеклайну і відчув ці враження та емоції! А ще слеклайнери дотримуються здорового способу життя. Ми можемо отримувати позитивні емоції без алкоголю й тютюну, чого й вам бажаю!
Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Тетяна Сивоконь