Ну вже дійсно час думати про ЗНО 2019

Цьогорічні випускники матимуть можливість склисти тести не більш як із 4 навчальних предметів, а вибір великий. На розгляд подаються 11 навчальних предметів.

Що варто знати  про ЗНО

Графік проведення ЗНО 2019:
Математика 21 травня
Українська мова та література 23 травня
Іспанська, німецька, французька мови 27 травня
Англійська мова 28 травня
Фізика 30 травня
Історія України 4 червня
Біологія 6 червня
Географія 11 червня
Хімія 13 червня

Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати ДПА (за шкалою від 1 до 12 балів):

 • українська мова і література (українська мова);
 • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);
 • один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова) на вибір учасника.

Тим, хто вибере англійську мову, результат ЗНО буде зарахований як результат ДПА (за шкалою 1-12 балів) залежно від рівня, на якому мова вивчалась:

 • для тих, хто вивчав мову на поглибленому рівні, оцінкою за ДПА буде результат з усіх завдань;
 • для тих, хто вивчав мову на базовому рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1-32, 39-43, 49-53, 59.

Рівень, на якому школярі вивчають мову, узгоджує дирекція школи і вчитель. Це не вирішується в індивідуальному порядку.

andrew-neel-288047-unsplash

Студенти закладів професійної та вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть ДПА у формі ЗНО з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір студента.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де будуть зазначені час і місце проведення тестувань.

Реєстрація триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року. Змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.


Потрібно:

 • на веб-сайті УЦОЯО скористатися сервісом «Зареєструватися»;
 • створити реєстраційну картку, підготувати дві фотокартки розміром 3х4, зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям і по батькові); зверни увагу: в паспортах нового зразка, тобто на ID-картках, немає серії документа, тому під час заповнення реєстраційної форми поле «Серія» залишай порожнім;
 • сформувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому ти навчаєшся.

Випускники минулих років зможуть зареєструватися самостійно й надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надісланий в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік».

Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО, надсилаються на адресу закладу освіти, іншим особам – на адресу, вказану в реєстраційній картці.

На сайті Українського центру для кожного учасника ЗНО буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката й PIN-кодом, вказаним у ньому.

Зміни до реєстрації. У разі потреби ти можеш внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію. Перереєстрація триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року після отримання тобою Сертифіката.

Обробка реєстраційних документів може тривати до 10 робочих днів від моменту їх надходження. Стан опрацювання можна перевірити на сайті (для цього треба ввести номер реєстраційної картки).

hannah-wei-84051-unsplash

Оголошення результатів ЗНО:

Математика, українська мова і література, фізика до 14 червня
Іноземні мови, біологія до 20 червня
Історія України, географія, хімія до 25 червня

ЗНО для абітурієнтів з інклюзією. У 2019 році особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України та біології (сертифікаційні роботи будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля).

Сертифікати ЗНО. У 2019 році зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Для іноземної мови вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018 та 2019 років на власний розсуд.

Кількість заяв. На бюджет можна подати максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.

daria-nepriakhina-297141-unsplash

Пріоритетність. На кожній із 7 заяв потрібно зазначити пріоритетність (1-7). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, за якою абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Мінімальна кількість балів – 130 балів

150 балів на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія»

Пільги. Розширення пільг для учасників бойових дій. Вони будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше.


Джерела:
 • https://studway.com.ua
 • http://testportal.gov.ua/
 • https://mon.gov.ua/ua
 • https://unsplash.com