Бездомні тварини – це проблема суспільства

Бездомні тварини сьогодні залишаються однією з актуальних і проблемних тем, не тільки в Україні, але й у цілому світі. І з кожним роком ця актуальність посилюється. Майже у всіх джерелах, в яких подається статистика, Україна знаходиться у лідерах за кількості бездомних тварин, а особливо у східних областях, в тому числі й в Запоріжжі.

Всім відомо, що бездомні тварини це наслідок недбалості та жорстокості людей. Наслідком того, що ця проблема майже не регулюється на законодавчому рівні, в нашій країні почали з`являтись догхантери — такі собі мисливці на собак які займаються відстрілом або отруєнням . Наразі в Україні існує закон про жорстоке поводження з тваринами, в якому йде мова про жорстоку поведінку яка несе за собою адміністративну і навіть кримінальну відповідальність. Але поки що це не дуже працює. Собак винищують, знущаються. Щоб повідомити про такого роду злочини, потрібно звернутися до територіального органу Державної екологічної інспекції.

Ще однією проблемою в нашому місті є мінімальна кількість притулків для тварин. Одними із таких є “Дай лапу друг” та “Шанс”.

Дай лапу, друг” – притулок тільки для тяжко хворих тварин, нині переповнений, тож зараз тварин не приймають. На сайті зазначено, що притулок існує на благодійних пожертвах і коштах членів організації, також що всі працівники являються волонтерами. Теж на сайті притулку можна зробити пожертву, знайти улюбленця якому врятуєте життя, переглянути фотографії, відеоролики про роботу організації та безліч іншого. “Мы спасали бездомных и беспородных, а за последнее время породистых уже скоро будет больше чем дворняг» – так в притулку розповідають про своїх вихованців.

http://day-lapu-drug.zp.ua/

ШАНС” – тимчасовий притулок-перетримка для бездомних тварин на час лікування. Група цього притулку знаходиться в фейсбуці,https://www.facebook.com/groups/priutshans1/ де будь який охочий може залишити повідомлення, або викласти оголошення про загублених тварин, а також здійснити пожертву.

Давайте допомагати разом.